You are currently viewing Przygotowanie pracy do wydruku

Przygotowanie pracy do wydruku

Pisanie pracy dyplomowej jest stresującym wydarzeniem dla wielu z Was, ale wydruk i oprawa stanowi już tylko kropkę nad „i”. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najbardziej usprawnić i umilić Wam ten proces. Przychodzimy do was z kilkoma wskazówkami, które pomogą przygotować pracę dyplomową do druku. Najczęściej wytyczne, które otrzymujecie od promotora są wystarczające, ale jeżeli chcecie, aby Wasza praca wyglądała idealnie, przeczytajcie poniższy artykuł 🙂

Druk jednostronny
To rodzaj wydruku najczęściej wybierany przez naszych klientów, szczególnie z UEKu. Wbrew ogólnemu przekonaniu wydruk jednostronny nie wpływa na wzrost ceny, a w wielu przypadkach wygląda lepiej, niż dwustronny. Marginesy do druku jednostronnego powinny wyglądać następująco: 3,5 cm z lewej i 2,5 cm z prawej strony. Numeracja powinna znajdować się po prawej stronie.

Druk dwustronny
Jest najczęściej wybierany przy pracach, które mają powyżej 100 stron, ale nie jest to konieczne. Jeżeli Twoja praca jest duża, to poinformuj nas wcześniej, abyśmy mogli przygotować dla Ciebie duży rozmiar okładki. Marginesy powinny być lustrzane (tzn. na 1. stronie większy margines z lewej strony, na 2. stronie większy margines z prawej strony itd.). Numeracja także powinna być naprzemienna (na 1. stronie po prawej, a na 2. stronie po lewej itd.).

Zapisywanie pliku
Pamiętaj, aby zapisać plik w formacie PDF, aby być pewnym, że formatowanie się nie zmieni. Dla nas będzie to ułatwienie pracy, a dla Ciebie mniej stresu 🙂

Dodatkowe uwagi:
Pamiętaj, że praca drukowana u nas nie musi być identyczna jak ta, którą odsyłasz na uczelnię. Możesz dodać dedykację, kod QR, lub zmienić marginesy. Praca, którą drukujesz jest pamiątką dla Ciebie, więc może wyglądać jak tylko zechcesz, a my dołożymy wszelkich starań, aby była idealna!