You are currently viewing Najczęściej zadawane pytania – wydruk i oprawa prac

Najczęściej zadawane pytania – wydruk i oprawa prac

Zbliża się czas, kiedy duża część z Was będzie oprawiać swoje prace dyplomowe. Coraz częściej pojawiają się pytania w tym temacie, dlatego przychodzimy do Was z odpowiedziami 🙂

1. Ile trzeba czekać na oprawę pracy?
– Na miejscu oprawa pracy zajmuje nam najczęściej około 15 minut, ale nasz rekord to jedynie 3 minuty. Pamiętajcie, że w sezonie kolejki są długie, więc uwzględnijcie to w swoich planach, aby zdążyć na obronę.
– Przy zamówieniach składanych internetowo czas realizacji jest zależny od ilości zamówień. W sezonie jest to najczęściej 24h, jednak czas może ulec wydłużeniu.
– Zamówienia niestandardowe – np. z personalizowaną okładką lub z wydrukami wielkoformatowymi (większe niż A3) są realizowane do 3 dni roboczych

2. Jaki będzie koszt wydruku i oprawy mojej pracy?
To zależy 🙂 Koszt wydruku jest zależny od tego, czy będzie on czarno-biały, czy kolorowy. Uwaga! – strony kolorowe i czarno-białe są liczone osobno, ale pamiętaj, żeby usunąć hiperłącza zaznaczone na niebiesko. Koszt okładki to najczęściej 35 zł, chyba, że okładka ma być personalizowana. Wszystkie niestandardowe zlecenia są wyceniane indywidualnie.

3. Jak mogę złożyć zamówienie?
Zamówienie można złożyć:
– osobiście (Przynieś plik PDF z pracą na pendrive, dysku lub płycie, albo wyślij na maila. Obsługa zapyta o niezbędne szczegóły).
– przez stronę internetową (Załącz plik w formacie PDF i zaznacz wszystkie niezbędne informacje w formularzu)
– mailowo (wyślij wiadomość na adres zieloneksero@papirusek.pl załączając pracę w formacie PDF i dopisując następujące informacje: kolor okładki, rodzaj złocenia – logo i napis, informacja czy druk ma być w kolorze, czy czarno – biały, oraz jedno- czy dwustronny)

4. Jak przygotować się do złożenia zamówienia?
– usuń z pliku hiperłącza podświetlające się na niebiesko
– sprawdź, czy numeracja stron i marginesy są ustawione pod rodzaj wydruku, jaki wybierasz (patrz pkt. 5)
– zapisz plik w PDF
– wybierz kolor okładki (są dostępne na naszej stronie internetowej), kolor napisów na okładce i rodzaj wydruku
– złóż zamówienie – patrz pkt. 3

5. Jak ustawić marginesy i numerację do wydruku?
– druk jednostronny: marginesy na każdej ze stron powinny wyglądać tak samo. Z lewej strony margines powinien być szerszy, a z prawej węższy. Numery stron powinny być ustawione po prawej stronie
– druk dwustronny: zarówno marginesy jak i numeracja powinny być ustawione naprzemiennie. Na pierwszej stronie lewy margines ma być szerszy, a numeracja ma znajdować się z prawej strony. Na drugiej stronie prawy margines ma być szerszy, a numeracja ma znajdować się z lewej strony.

6. Czy możecie wysłać pracę na mój adres?
Oferujemy wysyłkę InPost do Paczkomatów. Przy składaniu zamówienia zamieść informację, do jakiego Paczkomatu ma zostać wysłane zamówienie, a my skontaktujemy się z Tobą w celu sfinalizowania płatności przez Internet.

7. Na jakim papierze wydrukujecie prace?
Domyślnie prace są drukowane na papierze o podwyższonej białości, czyli lepszej jakości, niż standardowe druki. Można wybrać papier o wyższej gramaturze, ale pamiętajcie, że ma to wpływ na cenę 🙂

8. Czy mogę przynieść pracę wydrukowaną przez siebie w domu i jedynie oprawić ją na miejscu?
Jak najbardziej jest taka możliwość. Czas realizacji takiej usługi to około 5 minut.

9. Czy wykonujecie złocenia na okładkach z logiem uczelni spoza Krakowa, lub ze specjalnymi napisami?
Tak, ale nie realizujemy tego rodzaju usługi na miejscu. Czas oczekiwania wynosi około 3 dni robocze, a personalizowane okładki są droższe od standardowych.